Prezes OSP Trzciniec z córeczką
Facebook
Facebook
YouTube

„Druh Robert Czyżewski w wieku dziesięciu lat wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Trzciniec. Minęło dwadzieścia pięć lat, gdy został prezesem jednostki. Kieruje nią wraz ze swoim zastępcą – naczelnikiem dh. Piotrem Daną i wszystko wskazuje, że na jej czele pracować będą jeszcze przez wiele lat. Zaangażowania i doświadczenia im nie brakuje”. Takim wstępem rozpoczyna się obszerny artykuł zamieszczony w TYGODNIKU PORADNIKU ROLNICZYM Nr 51-52 (20-27 XII 2020 r.), w dodatku specjalnym „Wieś i rodzina” w rubryce „OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA”, zatytułowany „Prezes wiecznym optymistą”

Jest prawdą godną szczególnego uznania, że Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińcu stała się jednostką nad podziw prężną. Skupia aż 65 strażaków, mimo że wieś nie jest zbyt duża. Jednostka OSP w Trzcińcu aspiruje do znalezienia się w elitarnym korpusie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dawniej byłoby to nierealne. Teraz – jak najbardziej! Jednostka dysponuje zarówno wykwalifikowanymi strażakami, jak i markowym sprzętem – doskonale wyposażonym wozem strażackim Volvo GBA oraz niedawno sprowadzonym (w listopadzie ubiegłego roku) wozie pożarniczo-ratowniczym najnowszej generacji Man TGM. Ta ostatnia inwestycja została skalkulowana na kwotę 885.600,00 złotych, ale wszyscy dobrze wiedzą, że w dłuższej perspektywie ratowniczych realiów okaże się nad wyraz opłacalna. Prezes Robert Czyżewski podsumował na łamach Tygodnika zwieńczone sukcesem długotrwałe starania o pozyskanie tego pojazdu tymi słowami: „Chciałbym podziękować Narodowemu oraz Wojewódzkiemu FOŚiGW, MSWiA, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi i naszemu Burmistrzowi Wojciechowi Gregorczykowi. Bez ich wsparcia finansowego nawet nie moglibyśmy marzyć o tak nowoczesnym samochodzie strażackim”.

Dodać w tym miejscu wypada, że tak jak za ten, tak też i za wiele innych sukcesów jednostki OSP w Trzcińcu należy również podziękować jej charyzmatycznemu Prezesowi i jego niezawodnym kompanom.

W załączeniu link do artykułu, a poniżej jego skan: https://www.tygodnik-rolniczy.pl/archiwum/2020/51-522020/prezes-wiecznym-optymista/

Źródło fotografii nagłówkowej – Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku