Gminny Dzień Dziecka 60
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

Słoneczna pogoda, mnóstwo atrakcji, setki uśmiechniętych dzieci, piękne miejsce na Przystani Miejskiej oraz zaangażowanie wielu ludzi – to wszystko sprawiło, że w niedzielę 4 czerwca 2023r. Gminny Dzień Dziecka był bardzo udany.
Wydarzenie stało się okazją do wielu spotkań, radosnych chwil spędzonych z najbliższymi. Mieszkańcy oraz goście tłumnie przybyli by wesoło i aktywnie przeżyć Dzień Dziecka. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, mobilna strzelnica, przejażdżki na kucyku czy warsztaty archeologiczne. Można było wziąć udział w rejsie gondolą czy łodzią DZ po rzece Narew, zasmakować pułtuskiego zakręconego ziemniaczka oraz waty cukrowej. Dużą atrakcją był teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia” zaprezentowany przez nauczycieli i rodziców z Przedszkola Miejskiego nr 5. Ciekawą rozrywką były zorganizowane przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną warsztaty literacko-plastyczne „Fredro dzieciom”, podczas których wykonywano maski jednego z bohaterów wiersza Aleksandra Fredry. Nie zabrakło malowania twarzy, brokatowych tatuaży oraz kolorowych warkoczyków.
Niespodzianką tego wydarzenia była kolorowa krówka ozdobiona wiankiem z kwiatów i pasterskim dzwonkiem, która będzie na stałe upiększać Przystań Miejską w Pułtusku. Taki prezent podarowała naszemu miastu firma Polmlek.

Wszystkie atrakcje wywoływały uśmiech najmłodszych, o co zabiegali organizatorzy oraz współorganizatorzy, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i z ogromnym poświęceniem przyczynili się do uatrakcyjnienia tego wydarzenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Gminnego Dnia Dziecka.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku