Facebook
Facebook
YouTube

Grupa młodzieży z Turcji w miniony wtorek (26 lutego) spotkała się z Burmistrzem Miasta Pułtusk Wojciechem Gregorczykiem. Wizyta w Urzędzie Miejskim w Pułtusku miała cel edukacyjny oraz kulturoznawczy.

Burmistrz Wojciech Gregorczyk opowiedział gościom o historii Pułtuska, działalności samorządu oraz najważniejszych wydarzeniach, które niebawem będą obywały się na terenie gminy. Młodzież poznała również sylwetki byłych burmistrzów, radnych poprzednich kadencji oraz Honorowych Obywateli Miasta Pułtuska. Spotkanie było niezapomnianą lekcją historii oraz kulturoznawstwa prowadzoną przez włodarza Miasta i Gminy Pułtusk.

W ramach edukacji kulinarnej goście posmakowali polskiej herbaty oraz tradycyjnych słodyczy. Burmistrz zaś mógł poznać smaki tradycyjnych tureckich ciasteczek. Nie zabrakło dyskusji o dotychczasowych wrażeniach z punktu widzenia obcokrajowca przebywającego w naszym mieście. Dla młodzieży z Turcji jesteśmy społeczeństwem bardzo przyjaznym i komunikatywnym.

Na zakończenie wyjątkowej lekcji, wszyscy goście otrzymali upominki – publikacje o Pułtusku, które tureckim gościom pomogą lepiej poznać nasz język ojczysty oraz historię regionu.

Przyszli studenci przejechali do Pułtuska na roczny kurs języka polskiego, który dla Akademii Finansów i Biznesu Vistula realizuje Instytut Kształcenia Obcokrajowców. Od 4 miesięcy przebywają w naszym mieście a dzięki zaangażowaniu lektora Joanny Gregorczyk mają możliwość poznawania kultury polskiej oraz lokalnych tradycji. Stają się częścią naszej społeczności angażując się w wiele przedsięwzięć organizowanych na terenie gminy. W czerwcu będą zdawali egzamin końcowy na poziomie B1, który daje im gwarancję rozpoczęcia studiów na wybranej uczelni w Polsce. Być może do tego czasu pokochają Pułtusk i zostaną studentami lokalnej uczelni.