Warsztaty ekologiczne „ŻYJ W PRZYJAŹNI ZE ŚRODOWISKIEM I PRZYRODĄ” 34
Facebook
Facebook
YouTube

W poniedziałek, 26 czerwca 2023r.  mieszkańcy gminy Pułtusk, Pułtuskiego, uczestnicy Dziennego Domu “Senior +” oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych Gminy Pułtusk uczestniczyli
w warsztatach ekologicznych „Żyj w przyjaźni ze środowiskiem i przyrodą”, które odbyły się
w siedzibie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Kaliskach (gmina Łochów).

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w ramach środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom bezpłatny transport, ubezpieczenie i posiłek.

Nadbużański Park Krajobrazowy położony jest w środkowo-wschodniej części województwa mazowieckiego. Jego obszar obejmuje tereny od rzeki Tocznej na wschodzie po Dolną Narew w okolicach Pułtuska.

Uczestnicy warsztatów spacerowali leśnymi ścieżkami parku oraz ścieżką edukacyjną. Obejrzeli skansen, w którym znajdują się przykładowe narzędzia oraz budynki charakterystyczne dla rejonów nadbużańskich. Dowiedzieli się o roślinach i drzewach, które rosną na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Wzięli udział w cyklu warsztatów dotyczących ochrony przyrody, ochrony środowiska, segregacji odpadów, ziół służących człowiekowi oraz prawidłowych nawyków żywieniowych. Ponieważ siedzibą Parku, miejscem warsztatów była zabytkowa willa Paderewskich, uczestnicy poznali również historię ich rodu.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku