VI Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi” 68
Facebook
Facebook
YouTube

W czwartek, 25 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki odbyła się VI Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”. Udział wzięły drużyny z pięciu pułtuskich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej, Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz  oraz drużyna gospodarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

Uczestników, w imieniu Burmistrza Miasta Pułtusk, powitała Kierownik Samodzielnego Referatu Edukacji Urzędu Miejskiego w Pułtusku Maria Wodzyńska.

Hasło tegorocznej paraolimpiady brzmiało „Więcej nas łączy niż dzieli”. Integracyjne zabawy i sportowe zmagania połączyły wszystkich uczestników, dając radość, satysfakcję i poczucie akceptacji. Jak w prawdziwych zawodach, drużyny rywalizowały ze sobą i zdobywały punkty, ale naprawdę liczyła się uczciwa gra, dobra zabawa i okazywane wzajemne wsparcie. Zwyciężyli wszyscy. Zgodnie z tradycją drużyny rywalizowały również w specjalnej kategorii „O Złote Jabłko Dyrektor Szkoły”, które powędrowało do reprezentantów pułtuskiej „ Jedynki”.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku