Spotkanie autorskie z Joanną Wtulich 30
Facebook
Facebook
YouTube

Na kilka dni przed premierą trzeciej części „Sagi napoleońskiej”, w czwartek 23 lutego, w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Wtulich. Pisarka, nauczycielka i bibliotekarka, autorka 7 książek i współautorka 3 antologii. Specjalizuje się w powieściach historycznych, gdzie efektownie łączy jednostkowe dramaty z ich realiami społeczno-politycznymi. Tym samym w Pułtusku, mieście ze średniowieczną historią, rozgrywa się akcja mająca swój początek w dwóch poprzednich tomach „Sagi napoleońskiej”.
Autorka szuka inspiracji w książkach historycznych, filmach, muzeach, a przede wszystkim w realnych osobach, które wyraziście zapisały się w historii. Umiejętność zanurzenia się w najdrobniejszych szczegółach pozwala czytelnikowi zobaczyć kolor munduru wojskowego, poczuć zapach prochu w trakcie bitew, usłyszeć szelest sukni podczas tańca na balu.
Ważne miejsce w książkach Joanny Wtulich zajmuje postać kobiety. Kobieta nigdy nie pozostaje w tle, nawet jeżeli bohaterka jest młoda, zawsze ma swój charakter i potencjał.

Honorowym gościem spotkania, podczas którego zostały odkryte arkana „kuchni pisarskiej” Joanny Wtulich, był Zastępca Burmistrza Mateusz Miłoszewski.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku