Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Już od ponad roku informujemy Czytelników o postępach budowlanych przy realizacji inwestycji nowoczesnego przedszkola w Przemiarowie. W czwartek, 12 maja, teren budowy odwiedził Zastępca Burmistrza Mateusz Miłoszewski wraz z Zastępcą Kierownika Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Urzędu Miejskiego w Pułtusku Danutą Ładą.
Aktualnie montowane są sieci instalacyjne, lecz rozpoczęto też prace wykończeniowe. Mimo trudniejszej niż się spodziewano sytuacji na rynku zaopatrzeniowym, wykonawca inwestycji zapewnił, że obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze przed 1 września tego roku, czyli przed rozpoczęciem nowego roku szkolno-przedszkolnego 2022-2023.
Przypominamy, że powierzchnia zabudowy wynosi 587 m², a kubatura 2780 m³. Będzie to przestrzenne przedszkole z atrakcyjnym wyposażeniem dydaktycznym i zapleczem kuchennym, składające się z 34 pomieszczeń. Inwestycja obejmie również niezbędną infrastrukturę, tzn. drogi, w tym miejsca parkingowe, chodniki, przyłącza kanalizacji sanitarnej, przyłącza wody, sieci cieplnej, pompy ciepła, przyłącza elektrotechniczne i teletechniczne.

Wydział Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych,
Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku