finał projektu
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

W piątek, 22 października br. w sali kina Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku odbyło się uroczyste podsumowanie siódmej edycji Pułtuskich Tradycji Teatralnych. Jury w składzie: Grzegorz Mrówczyński, Andrzej Niemirski i Michał Bojara, po obejrzeniu 5 przedstawień konkursowych przyznało nagrody i wyróżnienia. Samorząd Gminy Pułtusk reprezentowali Burmistrz Wojciech Gregorczyk oraz Zastępca Burmistrza Mateusz Miłoszewski.

Podczas finału zaprezentowana została także publikacja podsumowująca tegoroczną edycję projektu, organizowaną tradycyjnie przez Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

WYNIKI:

Nagrody zespołowe:

I nagroda – Grupa teatralna „Ostatni dzwonek” z Pułtuska za przedstawienie „Parady” Jana Potockiego w reżyserii Artura Bednarka oraz kostiumy.

II nagroda –„Teatr nie z tej kulisy” z Warszawy za przedstawienie „Kantata na cztery skrzydła” Roberta Bruttera w reżyserii Tomasza Mitrowskiego.

III nagroda –Teatr „STARSZAKI” z Serocka za przedstawienie „Księga wielkich życzeń” na podstawie scenariusza filmowego Sławomira Kryńskiego w adaptacji Anny Kutkowskiej w reżyserii Magdaleny Ważyńskiej.

Nagroda za reżyserię:

– Artur Bednarek za przedstawienie „Parady” Jana Potockiego

Indywidualna nagroda aktorska za rolę kobiecą:

– Marzena Wandachowicz za rolę Trzeciej w przedstawieniu „Scenariusz dla 3”

Indywidualne nagrody aktorskie za rolę męską:

– Paweł Grzywacz za rolę Kasandera w przedstawieniu „Parady”

– Łukasz Rembecki za rolę Leandra w przedstawieniu „Parady”

– Jakub Nowak za rolę Igora w przedstawieniu „Zakładnicy”

Wyróżnienie kobiece:

– Marta Jedynak za rolę Dziewczyny w przedstawieniu „Kantata na cztery skrzydła”

– Anna Mroziewicz za rolę Zerzabelli w przedstawieniu „Parady”

– Anna Jeż za rolę Izy w przedstawieniu „Zakładnicy”

Wyróżnienie męskie:

– Sebastian Budnicki za rolę Amhiela w przedstawieniu „Kantata na cztery skrzydła”.

Nagrodę publiczności otrzymała grupa teatralna „Ostatni dzwonek”. Nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Anna Mroziewicz za rolę Zerzabelli w spektaklu Parady, natomiast nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał Sebastian Budnicki za rolę Amhiela w spektaklu Kantata na cztery skrzydła

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Uroczystość podsumowująca siódmą edycję Pułtuskich Tradycji Teatralnych była również okazją do wyróżnienia pracownika Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka odebrał Piotr Mroziewicz – w uznaniu szczególnych osiągnięć i wieloletniego zaangażowania w pracę zawodową.

Wydział Edukacji i Promocji

zdjęcia: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku