Barwny Korowód podczas XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza 1
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Ponad 30 instytucji, placówek oświatowych, organizacji a w tym imponująca liczba mieszkańców i sympatyków naszego miasta przeszła 17 września ulicami Pułtuska w niezwykle efektownym i widowiskowym Barwnym Korowodzie pod hasłem “Portret Miasta”.

Od 19 lat Barwny Korowód wpisuje się w uroczyste obchody Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Jest wydarzeniem, które wyróżnia w sposób szczególny nasze uroczystości spośród innych lokalnych dni miast. Jest naszą wizytówką. To widowisko niezwykle efektowne, któremu rozmach nadaje społeczne zaangażowanie pułtuszczan, ich niestereotypowość i kreatywność. Pierwszy barwny korowód pułtuskich Dni Patrona przeszedł wokół rynku w sobotę 20 września 2003 roku. Po raz 19. mieszkańcy mogli podziwiać i wziąć czynny udział w tym wydarzeniu podczas tegorocznych obchodów.

Nie sposób zliczyć wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie tegorocznego korowodu do którego zaprosiło Muzeum Regionalne w Pułtusku. Idący przez najdłuższy rynek w Europie od ul. Stanisława Staszica Barwny Korowód, pod hasłem „Portret Miasta” zorganizowany w ramach Jubileuszowych XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza prowadzony był po raz pierwszy w historii tego wydarzenia przez doboszy i wokalistów YAMAHA Szkoły Muzycznej Pułtusk. Werble na czele korowodu nadawały uroczystego klimatu.

Tuż za orkiestrą doboszy zmierzali gospodarze Pułtuska wraz z przybyłymi gośćmi: Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk z zastępcą Mateuszem Miłoszewskim, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku Ireneusz Purgacz, Radni Rady Miejskiej w Pułtusku, Przedstawiciele Akcji Katolickiej przy parafii św. Mateusza w Pułtusku z prezesem panem Wojciechem Dębskim, proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku ks. Infułat Wiesław Kosek Honorowy Obywatel Miasta Pułtusk,  Delegacje Miast Partnerskich- Senica i Szerencs, Rektor i pracownicy naukowi Akademii Finansów i Biznesu Vistula Filia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Delegacje zaproszonych gości wraz z przedstawicielami Samorządu Gminy Pułtusk z patio pułtuskiego ratusza witali prezentujące się w Barwnym Korowodzie pułtuskie instytucje, stowarzyszenia, szkoły i przedszkola.

Na zakończenie korowodu wszyscy uczestnicy przeszli pod scenę główną na płycie rynku, gdzie Burmistrz Miasta Pułtusk wraz z przedstawicielami Akcji Katolickiej i Rady Miejskiej w Pułtusku oraz delegacji miast partnerskich z Senicy i Szerencs dokonali uroczystego powitania uczestników XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza.