Facebook
Facebook
YouTube
RSS

Dzisiaj, 23 czerwca br., tradycyjnie mieszkańcy regionu świętowaliby najkrótszą noc w roku nad brzegiem Narwi podczas “Pułtuskich Wianków”. Z troski o bezpieczeństwo lokalnej społeczności, w związku z epidemią Covid-19 organizatorzy wydarzenia zdecydowali, iż tegoroczne świętowanie “sobótki” w formie imprezy masowej nie odbędzie się. Tradycji jednak stało się zadość.

Dbając, aby błogosławieństwo wody odbyło się bez rozgłosu, tuż po godz. 11:00 na Narew wypłynęła łódź patrolowa wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Pułtusku z Zastępcą Burmistrza Miasta Pułtusk Mateuszem Miłoszewskim i ks. Krzysztofem Stawickim z parafii św. Józefa w Pułtusku. Nie mogło zabraknąć łodzi patrolowych Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Pułtusku – służb, które dbają o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających nad wodą.

Pracownicy Wydziału Edukacji i Promocji, chcąc symbolicznie oddać charakter dzisiejszego dnia, przygotowali z kolorowych kwiatów wianek z herbem Pułtuska, który z łodzi WOPR puścili na rzece najmłodsi uczestnicy dzisiejszego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Niebawem również na naszej stronie dostępna będzie relacja filmowa.

Wydział Edukacji i Promocji
Urzędu Miejskiego w Pułtusku