Facebook
Facebook
YouTube

W minioną sobotę do Pułtuska zawitali mistrzowie Teqball, futbolu “1 na 1” oraz piłkarskie drużyny dziewczęce. Nie zabrakło sportowych emocji i świetnej zabawy w strefie eventowej oraz podczas rozgrywek piłki nożnej drużyn dziewczęcych rocznika 2011 i młodszych. Organizatorem wydarzenia, które wpisało się w zakończenie tegorocznych wakacji w Pułtusku byli: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, BRIX Pułtusk, UKS Future Is Now wraz ze współorganizatorami – Samorządami: Gminy Pułtusk oraz Starostwa Powiatowego w Pułtusku, firmą Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pułtusku.

10 drużyn dziewczęcych, przez kilka godzin rozgrywało mecze w ramach turnieju Brix CUP. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mieli okazję zmierzyć się z mistrzami takich dyscyplin jak Teqball i piłka nożna “1 na 1”. Na śmiałków, którzy chcieli zmierzyć się w konkurencjach pod hasłem “pokonaj mistrza” czekały zmagania sportowe z: Adrianem Duszczakiem – Wicemistrzem Świata w dyscyplinie sportowej Teqball, Bartłomiejem Frańczukiem – Mistrzem Polski w Teqball, Mariuszem Ujazdą – Mistrzem Polski w piłce “1 na 1” znanym jako Mario Muchol, zawodniczkami Ekstraligowego AZS UJ Kraków: Wiktorią Malinowską i Aleksandrą Nieciąg.

Każdy, niezależnie od wieku, mógł spróbować sił w wielu konkurencjach m.in. popularnym turbo kozaku.

Po godz. 15:00 rozpoczęła się oficjalna ceremonia wręczenia pucharów i medali zawodniczkom i zespołom biorących udział w turnieju Brix CUP. Nagrody odebrali również uczestnicy z najlepszym wynikiem poszczególnych konkurencji w ramach eventu “pokonaj mistrza”.

Niezależnie od wyników, tego dnia wszyscy świetnie bawili się w duchu sportowej rywalizacji. Podsumowaniem wszystkich wrażeń był imponujący pokaz Freestyle Football w wykonaniu Wicemistrza Świata Adriana Duszaka.

Fragment pokazu można zobaczyć na naszym profilu społecznościowym Facebook – kliknij, aby obejrzeć

Wydział Edukacji i Promocji