Wieczór wspomnień Pułtuskiego Stowarzyszenia Trzeźwości ŚWIT 2
Facebook
Facebook
YouTube

W niedzielę, 19 marca w Domu Polonii odbył się niezwykle wzruszający wieczór wspomnień Pułtuskiego Stowarzyszenia Trzeźwości ŚWIT.

Licznie zebrani członkowie i sympatycy stowarzyszenia wspominali początki jego funkcjonowania (stowarzyszenie działa w naszym mieście od 36 lat), założycieli oraz członków, którzy w ostatnim czasie zmarli – przede wszystkim długoletniego prezesa pułtuskiego ŚWITU Piotra Skibę oraz Grażynę i Kazimierza Stefankiewiczów, bardzo dobrze znanych zarówno członkom klubu, jak i wielu mieszkańcom Pułtuska.

Spotkanie poprowadził Leszek Kowalewski – prezes Stowarzyszenia Trzeźwości ŚWIT w Pułtusku. W wydarzeniu uczestniczyli również: Wojciech Gregorczyk – Burmistrz Miasta Pułtusk wraz z małżonką, Bogdan Urban – Prezes Mazowieckiego, a jednocześnie Wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich oraz rodziny i przyjaciele wspominanych członków ŚWITU.

Wspólne oglądanie zdjęć, słuchanie wierszy i piosenek poświęconych zmarłym członkom stowarzyszenia dostarczyło wszystkim ogrom zarówno radości, jak i powodów do wzruszenia.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu