Wianki. Pułtuska Noc Świętojańska 2024 (114)
Facebook
Facebook
YouTube

Tradycyjnie, 23 czerwca Samorząd Gminy Pułtusk i Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku zaprosiły na wydarzenie „Wianki. Pułtuska Noc Świętojańska”.  Zainaugurowała je uroczysta Msza św. plenerowa w intencji pracujących i wypoczywających na wodzie, odprawiona w bazie Pułtuskiego Klubu Wodniaków przez ks. kan. dra Janusza Kochańskiego, Proboszcza Parafii pw. św. Józefa w Pułtusku, Dziekana Dekanatu Pułtuskiego. Po zakończonej Liturgii, na Narwi na udekorowanej łodzi miejskiej Marzena Cendrowska wyznaczona do wykonywania zadań i kompetencji Burmistrza Miasta  powitała uczestników wydarzenia i poprosiła Księdza Kanonika o błogosławieństwo wody. Po błogosławieństwie odbyły się niezwykle widowiskowe –  parada i pokaz łodzi. Uczestnicy wydarzenia chętnie korzystali z bezpłatnych rejsów jachtem DZ i gondolami.

Pułtuska Noc Świętojańska kojarzona jest z muzyką, tańcem  i śpiewem, więc podczas imprezy nie zabrakło występów Studia Tańca SWAG Olgi Nitkowskiej – Brejnak, dzieci i młodzieży oraz Artystycznego Zespołu Estradowego z Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, zespołów Formacja i Respect oraz gwiazdy wieczoru Mateusza Mijala. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach zorganizowanych przez  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku, spędzały radosne chwile na dmuchańcach, trampolinach i przejażdżkach na kucykach. Powodzeniem wśród uczestników Wianków cieszyła się przygotowana oferta gastronomiczna.

Jak corocznie przeprowadzono konkurs na Najpiękniejszy Wianek o Nagrodę Burmistrza Miasta Pułtusk. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Dorota Sobotka, p.o. kierownika Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku oraz członkowie:  Karolina Pawleńska dziennikarka Pułtuskiej Gazety Powiatowej oraz Grażyna  Warda-Ptak specjalista ds. multimediów w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku wyłoniła laureatów konkursu. Zwycięzcom i wyróżnionym Burmistrz Miasta Pułtusk i Radna Rady Miejskiej w Pułtusku Małgorzata Dąbrowska wręczyły dyplomy i nagrody rzeczowe, po czym wszyscy wypłynęli na rzekę, aby dopełnić symboliki Nocy Świętojańskiej i puścić na wodę wianki.

Organizatorów w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy  wspomagały – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Pułtusku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Głodowie.

Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu na najpiękniejszy wianek:

I miejsce  (ex aequo) – Marzena Gilert-Król i Izabela Skarżyńska

II miejsce (ex aequo) –  Borys Strypling i Amelia Paczkowska

III miejsce  (ex aequo) – Wiktoria Pawłowska i Wiktoria Putrzyńska

Wyróżnienia – Jan Nasiadko, Alicja Wybrańska, Bartosz Milczarczyk, Gabriela Milczarczyk, Helena Wielechowska, Danuta Karkowska, Ewelina Wielechowska, Natalia Fallaszek, Maciej Górski, Wiktoria i Weronika Chmielewskie, Roman Wiesiołek, Zuzanna Jabłońska.

Inf.: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku

Foto: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku,

Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku