Wenecja Pułtusk wygrała w Zduńskiej Woli
Facebook
Facebook
YouTube

W niedzielę, 13.11.2022 r. została rozegrana IV kolejka drugiej ligi futsalu. Wenecja Pułtusk udała się na mecz wyjazdowy do Zduńskiej Woli, gdzie zmierzyła się z miejscową Gattą. Należy dodać, że drużyna Gatty to były Mistrz Polski z roku 2016, wicemistrz w latach 2017 i 2018 oraz brązowy medalista z roku 2020 !

Spotkanie od samego początku toczyło się w szybkim tempie lecz to Wenecja była drużyną, która dłużej utrzymywała się przy piłce i prowadziła grę w tym spotkaniu. Gospodarze nastawili się na grę w niskiej defensywie i wyprowadzanie szybkich kontrataków. Trzeba przyznać, że w początkowej fazie spotkania zaskoczyło to zawodników z Pułtuska. Po wyprowadzeniu 3 szybkich akcji Gatta objęła prowadzenie 3-1 jednak drużyna Wenecji Pułtusk swoją konsekwentną grą doprowadziła do remisu 3-3 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po przerwie przewaga Wenecji zarysowywała się coraz bardziej, czego efektem były bramki strzelane kolejno przez Bartłomieja Gołasiewicza, Patryka Kamińskiego oraz Bartka Januszewskiego. Mecz zakończył się wynikiem 7-5 dla drużyny Wenecji. Sam wynik i dopisanie 3 punktów w tabeli może jak najbardziej cieszyć natomiast trzeba podkreślić fakt, że po zawodnikach z Pułtuska mimo słabego początku spotkania nie było widać nerwowości tylko wiarę we własne umiejętności, co przełożyło się na końcowy sukces.

W najbliższą niedzielę, 20 listopada o godzinie 14:00 Wenecja Pułtusk zmierzy się z drużyną AZS SGGW Warszawa. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.