Facebook
Facebook
YouTube

W związku z rządową propozycją tworzenia Punktów Szczepień Masowych (PSM), jak również perspektywą zwiększenia w kwietniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19, część samorządów gminnych rozważa możliwość utworzenia takich punktów na swoim terenie.
Burmistrz miasta Pułtusk już podjął decyzję w tej sprawie i zgłosił gotowość urządzenia Punktu Szczepień Masowych w naszym mieście.
Celem tworzenia Punktów Szczepień Masowych jest jak najszybsze zwiększenie potencjału szczepień powszechnych, a przez to zabezpieczenie mieszkańców przed wzrostem liczby zakażeń. Utworzenie i przygotowanie do pracy Punktu Szczepień Masowych należy zsynchronizować z zaproponowanym przez rząd „Harmonogramem i procedurą tworzenia punktów szczepień masowych”. Przewidziany termin realizacji zadania to 18 kwietnia br. Punkty Szczepień Masowych można organizować w remizach, szkołach, domach kultury, halach sportowych, ale również w namiotach lub punktach Drive Thru. Ważne jest, aby były one powszechnie dostępne, odpowiednio oznaczone, z wydzieleniem niezbędnych części, z przygotowaniem koniecznych urządzeń i mebli, w ścisłej współpracy z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą oraz innymi służbami. Początek szczepienia pierwszych pacjentów został przewidziany w harmonogramie rządowym w dniach 19-25 kwietnia.

O szczegółach działania pułtuskiego PSM będziemy informowali mieszkańców na bieżąco.

Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych,
Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku