Przepis na sielankowy urlop – Katalog Turystyki Wiejskiej 5
Facebook
Facebook
YouTube

Od początku sierpnia działa już internetowa wersja Katalogu Turystyki Wiejskiej „Wypoczynek
w mazowieckiej przystani”. Stworzyła go Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza” (LOT) w ramach projektu realizowanego z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu
i Turystyki.

LOT zrzesza dziesięć mazowieckich gmin w czterech powiatach: legionowskim, pułtuskim, wołomińskim i wyszkowskim. I to do przedsiębiorców z branży turystyki wiejskiej na ich obszarze, nazwanym Regionem Jeziora Zegrzyńskiego, stowarzyszenie skierowało ofertę działań marketingowych, które pozwolą im poszerzać bazę swoich klientów i wypromować się na arenie całego kraju.

Do katalogu zgłosiło się kilkadziesiąt podmiotów turystyki wiejskiej z terenu Dąbrówki, Jabłonny, Nieporętu, Legionowa, Pokrzywnicy, Pułtuska, Serocka, Somianki, Wieliszewa i Wyszkowa. Widnieją w dziesięciu kategoriach – od agroturystyki i innych form zakwaterowania, przez stajnie, ekologiczną żywność i pasieki, po rekreację na wodzie i lądzie oraz rękodzieło. Spędzając wakacje w Regionie Jeziora Zegrzyńskiego, nie tylko zakwaterujemy się w urokliwych, sielskich miejscach, ale też wyprowadzimy na spacer lamy, popływamy łódką czy kajakiem po jeziorze, Narwi lub Bugu, weźmiemy udział w warsztatach różnego rodzaju, zaopatrzymy się w ekologicznie uprawiane owoce, warzywa, w zagrodowe sery czy miód prosto z pasieki. A zamiast magnesów na lodówkę na pamiątkę możemy kupić wyroby od lokalnych rękodzielników. Cała oferta katalogu dostępna jest pod adresem turystykawiejska.zegrze.org .

Obecnie trwa promocja witryny w mediach społecznościowych. Dzięki pozyskanym na ten cel przez LOT środkom, możliwa jest płatna promocja, która dociera do użytkowników w całej Polsce. Jedynie przez pierwsze nieco ponad trzy tygodnie na stronę katalogu trafiło już 10 tysięcy użytkowników!

Zadanie, w ramach którego powstał katalog, jest realizowane z dofinansowaniem Ministra Sportu
i Turystyki w wysokości 50 tysięcy złotych. Patronem projektu jest Bank Spółdzielczy w Legionowie.

Info: Lokalna Organizacja Turystyczna “Przystań w sercu Mazowsza”