Promocja książki "W szponach nadludzi" 4
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

W poniedziałek, 4 kwietnia br. w Sali Koncertowej Domu Polonii w Pułtusku odbyła się promocja książki “W szponach nadludzi” Ireny Lachowskiej-Kurowskiej.

Piąty tom serii wydawniczej Folia Historica Pultoviensia zawiera przejmujące wspomnienia Ireny Lachowskiej-Kurowskiej z pobytu w niemieckich obozach koncentracyjnych w Działdowie i Ravensbrück oraz relacje więźniów obozu Mauthausen-Gusen. Publikacja opracowana została przez Krzysztofa Łukawskiego i Krzysztofa Wiśniewskiego.

Inicjatorami serii wydawniczej prezentującej pamiętniki i wspomnienia osób związanych z Pułtuskiem i pólnocno-wschodnim Mazowszem są Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Archiwum Państwowe w Warszawie-Oddział w Pułtusku oraz Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela.

W promocji książki wzięła udział rodzina Ireny Lachowskiej-Kurowskiej – siostrzenica Lucyna Świerczyńska z dziećmi: Albertem i Martyną, siostrzeniec Adam Miecznikowski z żoną Alicją, rodzina Autorki ze Szczecina oraz prof. dr hab. Elżbieta Kuta – Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück”.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu