Eko Piknik Czyste Mazowsze 94
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

W piątek 23 września br. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku w ramach realizacji projektu „Czyste Mazowieckie-2022” odbył się piknik edukacyjno-ekologiczny.

Wśród wielu atrakcji nie mogło zabraknąć stoiska ekologicznego Gminy Pułtusk w partnerstwie z Pułtuskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o. To tu uczniowie wzięli udział z konkursie z nagrodami od Samorządu Gminy Pułtusk. Wytaszczyło odkręcić nakrętki z plastikowych butelek, zgnieść butelki w zgniatarce w jak najkrótszym czasie i wszystko wrzucić do odpowiedniego pojemnika. Najlepsi i najszybsi w tej konkurencji zostali nagrodzeni.

Podczas pikniku mogliśmy zobaczyć ciekawy i budujący program artystyczny o tematyce ekologicznej. Zachwycał pokaz mody z recyklingu. Uczniowie pułtuskich szkół swoją kreatywnością zaskoczyli publiczność. Udowodnili, że moda z recyklingu to prawdziwa sztuka.

Na scenie zostały wręczone również nagrody w konkursach ekologicznych oraz przeprowadzono quiz wiedzy.

Na terenie pikniku uczestnicy zdobywali wiedzę poprzez zabawę na temat ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, powietrza itp.

Organizatorem projektu był Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki, a finansowanie zapewnił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Współorganizatorami byli: Samorząd Gminy Pułtusk i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, a partnerem przedsięwzięcia – Lasy Państwowe.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu