półfinały Mistrzostw Polski w szachach
Facebook
Facebook
YouTube

20 listopada br. zakończyły się rozgrywane w Jastrzębiej Górze półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. W grupie do lat 17 wystartowali szachiści MLKS Nadnarwianka Pułtusk. Na dystansie 9 rund, Dawid Wolny zdobył 4,5 pkt. a Krzysztof Przybysz 3 pkt. Tym samym zawodnicy zdobyli kolejne punkty w rankingu szachowym FIDE.

Kolejne zawody, w których – tym razem udział wzięli młodsi szachiści z Pułtuska odbyły się w dniach 4-5 grudnia w Nasielsku. Rozegrano Turniej Szachowy po Kategorie, w wyniku którego 5 miejsce zajął Dominik Pankratjew (5/7 pkt.), 8 miejsce: Adam Bujnowski (4,5/7 pkt.). W grupie do lat 12 wystartował Wiktor Skrzydlak, uczeń PSP nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. W swoim debiucie turniejowym wywalczył 2 miejsce, zdobywając 5 punktów w 6 partiach. Jednocześnie wypełnił normę na IV kategorię szachową.

Naszym szachistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

inf. i zdjęcia: Paweł Komorowski MLKS NADNARWIANKA Pułtusk