Eko-Piknik Rodzinny 96
Facebook
Facebook
YouTube

W sobotnie popołudnie, 9 września 2023 r., w Pułtusku odbył się Eko-Piknik Rodzinny. Organizatorzy zadbali o świetną atmosferę i mnóstwo atrakcji, skierowanych do całych rodzin. W programie nie zabrakło gier i zabaw sportowych, odbyły się mecze piłki nożnej oraz koszykówki. Dla uczestników przygotowano bezpłatny poczęstunek – watą cukrową, popcornem i zdrowymi sezonowymi owocami. Kolejną rozrywką, która przyciągnęła dzieci były dmuchane zjeżdżalnie oraz animatorzy, którzy zadbali o kolorowy wygląd dzieci – malowali im twarze, włosy ozdabiali warkoczykami i robili brokatowe tatuaże. Podczas wydarzenia trwała zbiórka małych elektroodpadów, baterii oraz makulatury w zamian za eko-upominek: piękne wrzosy, naturalne miody, soki, pyszne dynie. Przygotowane atrakcje i piękna słoneczna pogoda sprawiły, że na wydarzenie licznie przybyli mieszkańcy.

Na eko-piknik można było przyjechać darmowym kursem autobusowym zorganizowanym przez PPUK, które zaprezentowało również pojazd elektryczny.

Organizatorami byli: Samorząd Gminy Pułtusk oraz pułtuskie firmy i instytucje – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Przedszkole Miejskie nr 5 oraz Żłobek Miejski.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu