Cykl Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk im. Wojciecha Werczyńskiego pod patronatem Miasta Pułtusk 2
Facebook
Facebook
YouTube

W weekend, 9-10 grudnia 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku rozegrana została kolejna część VI cyklu Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk im. Wojciecha Werczyńskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk. Wydarzenie finansowane było ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. W sobotę, 9 grudnia zmierzyły się roczniki 2012/2013, a w niedzielę, 10 grudnia roczniki 2014/2015.  Zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców oraz rodziców obecnych na trybunach. VI cykl Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Młodych Orłów wygrała drużyna KS SEMP Warszawa. Pozostałe miejsca na podium zajęły kolejno drużyny Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk i Akademia Piłkarska Ciechanów. Poza podium uplasowały się drużyny: Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, Akademia Piłkarska Champion Biała Podlaska, Olimpia Zambrów, UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk II oraz Klub Sportowy Włókniarz Białystok. Najwięcej bramek oraz tytuł króla strzelców zdobył zawodnik zwycięskiej drużyny Mikołaj Królikowski, zawodnikiem Turniejów wybrany został Oliwier Ziółek z Akademii Piłkarskiej Ciechanów, a najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk Krzysztof Kwiatkowski. Dekoracji medalami oraz wręczenia pucharów i nagród dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski. Dodatkową nagrodą była koszulka wychowanka MLKS Nadnarwianki Pułtusk oraz zawodnika Radomiaka Radom Daniela Pika, którą wręczył ojciec zawodnika. W uroczystości wzięła udział córka Wojciecha Werczyńskiego Dorota Werczyńska-Ujma, która wspominała swojego ojca oraz wyraziła podziw dla zaangażowania młodych zawodników. Na zakończenie  Organizator wydarzenia Prezes UKS Nadnarwianka Pułtusk Paweł Brodzki podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Turniejów.