Widok z kamery monitoringu - al. Wojska Polskiego 13a 3
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

Tuż przed dniem 8 marca na placu osiedlowym w pobliżu budynków przy alei Wojska Polskiego 13 (a, d, g, f) pojawiła się dużych rozmiarów zniszczona wersalka. Stało się to pod osłoną nocy, lecz oko kamery monitoringowej zarejestrowało to zdarzenie. Można by powiedzieć – cóż się stało – to tylko śmieć – duży gabaryt(?).

Owszem. Pojawiają się jednak trzy ważne przesłanki, aby tej sprawy nie przemilczeć.

Po pierwsze, termin wcześniejszego odbioru gabarytów już dawno minął, a najbliższy zaplanowano dopiero na koniec kwietnia.
Po drugie, wersalkę ustawiono nie w pobliżu wiaty na odpady, lecz oparto ją o drzwi osiedlowej trafostacji (stwarzając zagrożenie pożarowe)!
Po trzecie, wyglądający koszmarnie mebel szpeci widok na niedawno wyremontowany i uporządkowany plac od strony ulicy.

Apelujemy o racjonalne postępowanie przy pozbywaniu się tego typu odpadów – o wystawianie gabarytów wyłącznie w pobliżu wiaty na odpady lub przy posesji – w przeddzień lub w godzinach porannych w dniu ich odbioru, jaki został przewidziany w harmonogramie. Jeżeli ktokolwiek miałby problem z harmonogramowym terminem pozbycia się gabarytów – może w dowolnym czasie w dni robocze dostarczyć je własnym środkiem transportu i przekazać nieodpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Płocochowie. W przypadku braku własnego środka transportu, istnieje możliwość domówienia z Pułtuskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o. przewózki odpadów gabarytowych do PSZOK za niewygórowaną opłatą.

Wydział Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska,
Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku