Mecz Wenecja Pułtusk - Nowe Technologie Futsal Różyca 14
Facebook
Facebook
YouTube

W niedzielę, 20.11.2022 r. odbył się w naszym mieście kolejny mecz Pułtuskiej Wenecji w II lidze futsalu. Tym razem przeciwnikiem klubu była drużyna AZS SGGW Warszawa.

Wenecja przystąpiła do spotkania bardzo zmotywowana i dobrze zorganizowana. Już w 1 minucie meczu kapitan Wenecji Pułtusk Maciej Frąckiewicz wpisał się na listę strzelców. Na hali zapanowała euforia, która dodatkowo zmotywowała naszych zawodników do walki. W drużynie AZS SGGW Warszawa bardzo dobrze spisywał się bramkarz Adrian Frankowski. Przed zakończeniem pierwszej połowy świetnie rozegraną akcję zakończył powracający po kontuzji Piotr Cygan i na tablicy wyników po pierwszej połowie widniał wynik 2-0.

W drugiej połowie nasi zawodnicy nie zwolnili tempa i raz za razem atakowali bramkę rywali, co skutkowało kolejnymi bramkami (Bartosz Januszewski, Patryk Dybowski,Bartłomiej Gołasiewicz). Na wyróżnienie zasługuje fakt, że zawodnicy Wenecji utrzymali koncentrację przez całe spotkanie i nie dali rywalom szansy na zdobycie choćby jednej bramki. Duża w tym zasługa Dariusza Nowaka, który -kiedy drużyna potrzebowała jego pomocy stawał na wysokości zadania i swoimi interwencjami potrafił uchronić zespół przed stratą bramki.

W sobotę 26.11.2022 r. drużynę Wenecji Pułtusk czeka bardzo trudne zadanie. Nasza drużyna zmierzy się w Zgierzu z liderem FC 10 Zgierz. Szykują się niesamowite emocje !

Wypowiedzi po meczu:

Kacper Wanielista: Od początku narzuciliśmy nasze warunki gry przeciwnikowi. Szybko strzelona bramka dała nam dodatkowa energię, dzięki której atakowaliśmy raz po raz bramkę przeciwnika(…)”

Dariusz Nowak: “(…)Konsekwentnie budowaliśmy nasze akcje co przełożyło się ostatecznie na wynik 6:0. Oczywiście mogliśmy strzelić dużo więcej bramek, ale w wielu przypadkach zabrakło szczęścia i precyzji(…)”

Paweł Mańk (dyrektor sportowy): “(…)W następnej kolejce udajemy się do Zgierza i szykujemy się na prawdziwą bitwę z miejscową drużyną o fotel lidera. Bardzo żałujemy że ten mecz nie jest rozgrywany na naszym parkiecie gdzie nasi kibice tworzą fantastyczną atmosferę(…)”

Bartłomiej Wasążnik (prezes): “(…)Już myślimy o rundzie rewanżowej oraz o Pucharze Polski, który zaczyna się w połowie stycznia(…) Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej kibiców przychodzi na nasze mecze. Widać, że kulturalny doping oraz klimat hali sprzyja coraz większej popularyzacji tej dyscypliny wśród rodzin z dziećmi.