Setne urodziny mieszkanki Pułtuska 5
Facebook
Facebook
YouTube

29 czerwca 2024r. mieszkanka Pułtuska Barbara Sobolewska obchodziła niezwykły Jubileusz – setną rocznicę urodzin.
Jubilatka urodziła się w miejscowości Gogole Wielkie (gm. Gołymin-Ośrodek), w rodzinie ziemiańskiej, jako dziesiąte dziecko Wiktora i Teodozji. Od ponad 70 lat mieszka w Pułtusku, gdzie wyszła za mąż i wychowała czwórkę dzieci – 2 córki i 2 synów. Dzisiaj jest dumną mamą, babcią 10 wnuków oraz prababcią 24 prawnuków.  Jest osobą bardzo pogodną, komunikatywną i pomimo swego zacnego wieku cieszy się dobrą kondycją i doskonałą pamięcią. Jubilatkę odwiedziła Marzena Cendrowska – wyznaczana do wykonywania zdań i kompetencji Burmistrza Miasta Pułtusk, która w imieniu własnym i Samorządu Gminy Pułtusk wręczyła Pani Barbarze kwiaty i upominek oraz złożyła Jej najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, niegasnącej pogody ducha oraz kolejnych lat zasłużonego odpoczynku w otoczeniu najbliższych. Przekazała również Jubilatce list gratulacyjny od Premiera RP Donalda Tuska.
W okolicznościowym spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Pułtusku, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pułtusku oraz członkowie najbliższej rodziny Jubilatki.
Nie zabrakło także urodzinowego tortu i wspomnień wywołujących zarówno uśmiech, jak i łzy wzruszenia na twarzy Jubilatki.

Urząd Stanu Cywilnego w Pułtusku