medale od Prezydenta są kształcie 6 ramiennej gwiazdy na tle róży
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

50 lat temu, w tym samym miejscu, jednak w odmiennej scenerii, wstąpili w związek małżeński. Wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi i poszanowanie dla wspólnie złożonej obietnicy, pozwoliły im pokonać wszystkie przeciwności, jakie niesie ze sobą los i po latach cieszyć się wspólnym życiem i wspólnymi dokonaniami. 8 „Złotych par”  powróciło pamięcią do tamtych chwil sprzed pół wieku podczas uhonorowania medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Tradycyjnie, Jubileusze Złotych Godów odbywają się w Sali Rady Urzędu Miejskiego w Pułtusku w gronie najbliższych i rodzin jubilatów. Z powodu obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa wrześniowe uroczystości w pułtuskim Ratuszu odbyły się w reżimie sanitarnym – bez najbliższych towarzyszących Jubilatom podczas tego wydarzenia.

Medale w imieniu Prezydenta RP wręczył Jubilatom Wojciech Gregorczyk Burmistrz Miasta Pułtusk. Odznaczenia i listy gratulacyjne otrzymali: Zenona i Henryk Burawscy, Maria i Tadeusz Jankowscy, Kazimiera i Miron Rakoccy, Teresa i Włodzimierz Kubeccy, Jadwiga i Edward Stosio, Amelia i Zbigniew Rzepkiewicz, Danuta i Janusz Melniccy, Zofia i Piotr Uliczni. Nie zabrakło również kwiatów.

 „Jubileusz Złotych Godów cieszy się wielkim uznaniem, poważaniem i szacunkiem społecznym. Tak wiele wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. To również świadectwo, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka” – mówił burmistrz Wojciech Gregorczyk, składając w imieniu samorządu gminy Pułtusk najserdeczniejsze gratulacje Złotym parom.

 „To jest w istocie święto miłości zaufania wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Dziś Wasza małżeńska codzienność, poświęcenie, trud pracy i wyrzeczeń jaki włożyliście dla dobra założonej przed latami rodziny nabiera wymiaru państwowego” – mówiła do zgromadzonych Jubilatów Danuta Skrzypińska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pułtusku.

Wydział Edukacji i Promocji