Złote Gody w pułtuskim ratuszu 1
Facebook
Facebook
YouTube

„Złote Gody” to jubileusze niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. Z tej okazji w pułtuskim ratuszu dziesięć Złotych Par obchodziło dzisiaj, 19 stycznia 2023 roku, 50. rocznice zawarcia związku małżeńskiego.

Byli to:
Państwo Agnieszka i Zygmunt Babscy;
Państwo Jadwiga i Lech Budziszewscy;
Państwo Mirosława i Józef Czarneccy;
Państwo Danuta i Tadeusz Gralewscy;
Państwo Irena i Jan Krzyżewscy;
Państwo Jadwiga i Adolf Lesińscy;
Państwo Zuzanna i Jan Przybyszowie;
Państwo Elżbieta i Stanisław Sklepińscy;
Państwo Marianna i Witold Słoniewscy;
Państwo Halina i Mieczysław Sokołowie.

Dostojni Jubilaci świętujący „Złote Gody” zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medale wręczył Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczykktóry podkreślił, że „jubileusze Złotych Godów cieszą się wielkim uznaniem, poważaniem i szacunkiem społecznym. Tak wiele wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. To świadectwo, że rodzina jest wielką wartością w życiu człowieka”. W uroczystości wzięła również udział Kierownik pułtuskiego Urzędu Stanu Cywilnego Bogumiła Przybyłowska oraz przedstawiciele rodzin świętujących Par.

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć Marszu Mendelsona, serdecznych życzeń, pięknych kwiatów dla dostojnych Jubilatek, upominków i wspomnień.

Urząd Stanu Cywilnego w Pułtusku,
Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku