ZAMEK – DOM POLONII W PUŁTUSKU

Położony kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy , na skraju Puszczy Białej, Pułtuski Zamek  i jego otoczenie są idealnym miejscem odpoczynku i aktywnego spędzania czasu.

Zamek – dawna rezydencja biskupów płockich, właścicieli miasta, obecnie Dom Polonii– centrum konferencyjno-hotelarskie, odwiedzane przez Polaków z całego świata. Zamek, pierwotnie gotycki z XIV w., wielokrotnie przebudowywany, usytuowany jest na wzgórzu nad brzegiem Narwi. Na wzgórze prowadzi brukowany trakt przez most zbudowany w XVII w. wiodący do głównej bramy zamku, strzeżonej przez dwie baszty.

Dzisiejszy Zamek jest miejscem, gdzie historia łączy się ze współczesnością , gdzie każdy może  znaleźć coś dla ducha i ciała. To tu z racji na malownicze położenie nad Narwią można znaleźć chwilę odpoczynku podczas rejsu gondolami zamkowymi po rzece i skosztować specjałów kuchni zamkowej w Barze Kasztelanka na Podzamczu oraz posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych muzyków.

Miłośnicy aktywnej formy spędzania wolnego czasu nie będą narzekali na nudę. Na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki, korty tenisowe i plac zabaw dla dzieci. Jest również możliwość  wypożyczenia kajaków
i  rowerów wodnych.

Miłośników historii zapraszamy na gawędę: “Jak to na wojnie bywało…” z Kasztelanem Zamkowym z Chorągwi Pułtuskiej połączoną ze zwiedzaniem XV – wiecznego Zamku i Zbrojowni Rycerskiej.

Na terenie Zamku organizowane są cykliczne wydarzenia, które cieszą się ogromną popularnością, m.in.  Piknik Husarski organizowany z okazji Dnia Tradycji Rzeczypospolitej,   koncerty dzieci polonijnych  „Kresowa Dusza”, spektakle teatralne, pokazy filmowe, różnego rodzaju wystawy organizowane w Galerii Zamkowej.

Usytuowanie obiektu nad brzegiem Narwi sprzyja długim spacerom wokół nadnarwiańskich rozlewisk i łąk na skraju Puszczy Białej.

Adres: ul. Szkolna 11.