Olszak - zagopspodarowanie terenu wiejskiego wraz z budową altany
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Gmina Pułtusk zakończyła inwestycje realizowane w 5 sołectwach, na które otrzymała dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”. Łącznie poniesiono koszt w wysokości 118 422,14 zł

W tym środki z:

Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw – 49 887,50 zł

Funduszu Sołeckiego – 68 534,64 zł

  1. „Ogrodzenie terenu wiejskiego” przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Grabówiec. Wykonano ogrodzenie o długości 170 m na podmurówce betonowej o wysokości 30 cm i wysokości panelu 170 cm. Powyższa inwestycja skutecznie zabezpiecza teren przed szkodami oraz dewastacją terenu przez dzikie zwierzęta z pobliskiego lasu.
  2. „Wymiana pokrycia dachowego na świetlicy wiejskiej” w miejscowości Gromin. Z uwagi na zły stan pokrycia dachowego na świetlicy wiejskiej, w której gromadzą się mieszkańcy, wymieniono stare pokrycie dachowe na nowe na powierzchni 205 m2 wraz z obróbkami blacharskimi.
  3. „Zagospodarowanie terenu wiejskiego wraz z budową altany drewnianej” w miejscowości Olszak. W ramach przedmiotowego zadania wyrównano i utwardzono teren kostką brukową na powierzchni 47 m2. Wybudowano altanę drewnianą o wymiarach 7m x 5m, dach wielospadowy kryty gontem bitumicznym. Miejscowość nie posiada własnej świetlicy ani remizy i altana jest teraz miejscem spotkań dla mieszkańców, która przyczyni się do większej aktywności społeczności wiejskiej oraz integracji.
  4. „Zagospodarowanie placu przy remizie OSP” w miejscowości Głodowo. W ramach zadania zostało zakupione i zamontowane wyposażenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Głodowo. Urządzenia siłowni plenerowej: twister, wahadło i biegacz. Elementy placu zabaw: huśtawka wahadłowa podwójna, sześciobok sprawnościowy metalowy z pajęczyną i ścianą wspinaczkową, huśtawka wagowa „ważka”. Ponadto w ramach przedmiotowego zadania zakupiono krzewy i drzewa ozdobne, dzięki którym nastąpiła zmiana aranżacji zieleni przy remizie OSP. Prace nasadzeniowe zieleni wykonane zostały społecznie przez mieszkańców sołectwa Głodowo.
  5. „Modernizacja świetlicy wiejskiej” w miejscowości Białowieża. W ramach zadania zakupiono klimatyzatory ścienne z funkcją chłodzenia i grzania, z uwagi na brak urządzeń instalacji grzewczej. Zamontowano 2 klimatyzatory o mocy 7 kW i 1 klimatyzator o mocy 5 kW. Wymieniono sufit z drewnianego na podwieszany kasetonowy, rozstaw profili 60 cmx60cm, na powierzchni 106 m2. Ponadto doposażono świetlicę w sprzęt AGD, okap kominowy i czajnik. Świetlica wymagała remontu i unowocześnienia, ponieważ jest to jedyny obiekt na terenie sołectwa umożliwiający spotkania lokalnej społeczności.

Bardzo duży udział w realizacji wszystkich projektów mieli sołtysi poszczególnych sołectw: Pani Agnieszka Siemek z Głodowa, Pani Henryka Pielachowska z Grabówca, Pani Alina Galas z Białowieży, Pan Zenon Szulecki z Olszaka oraz Pan Ryszard Tomczak z Gromina. Ogromne zaangażowanie wykazali także mieszkańcy, którzy bezinteresownie wykonali gros prac.

Grabówiec

Gromin

Olszak

Głodowo

Białowieża

Referat Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych,
Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku