Facebook
Facebook
YouTube

W ramach obchodów 40. Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, 8 grudnia br. w galerii Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku odbył się wernisaż wystawy pt. „Pułtusk w latach 80. XX wieku – stan wojenny”.

Na temat stanu wojennego w Polsce powstało wiele materiałów, publikacji, filmów i wystaw. Zamierzeniem projektu realizowanego przez MCKiS w Pułtusku jest pokazanie lat 80. w kraju i w mieście, poprzez lokalny pryzmat kultury. Jest również świadectwem upływu czasu i poznania jego tematu poprzez przywrócenie pamięci utworów, tekstów, zdjęć.

Przybyłych na otwarcie wystawy powitała Izabela Sosnowicz-Ptak dyrektor MCKiS w Pułtusku oraz Mateusz Miłoszewski Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk.  Dyrektor oprowadziła zgromadzonych gości i przedstawiła poszczególne plansze tworzące całość wystawy.

Wystawa powstała na bazie archiwalnych dokumentów Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki, zbiorów prywatnych Piotra Mroziewicza oraz Izabeli  Sosnowicz- Ptak. Niektóre pochodzą ze zbiorów Krajowej Agencji  Wydawniczej. Poprzez nadaną narrację czasową wystawa jest swoistego rodzaju opowieścią o pułtuskiej rzeczywistości tamtych lat.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy. Galeria Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, ul. Plac Teatralny 4 w godz. 8:30 – 16:00.

Wydział Edukacji i Promocji