Facebook
Facebook
YouTube
RSS

26 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbył się XI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…”. Honorowym Patronatem objęli to wydarzenie Starosta Pułtuski oraz Burmistrza Miasta Pułtusk. W imieniu Samorządu Gminy Pułtusk w uroczystości wziął udział Zastępca Burmistrza Mateusz Miłoszewski.
Uczestników konkursu podzielono na kategorie wiekowe z uwzględnieniem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz na wykonawców pieśni kresowej.
Konkurs okazał się wydarzeniem artystycznym niewątpliwie wysokiej klasy.
O wynikach konkursu zadecydowało Jury w składzie: Wanda Koniecka-Pieńkos – Wiceprezes Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Pułtusku, Aldona Łaszczyk – emerytowana nauczycielka języka polskiego – inicjatorka idei konkursu pieśni patriotycznej w Pułtusku, Michał Kisiel – Dyrektor Domu Polonii, Szymon Fabisiak – absolwent liceum, muzyk i wokalista zespołu Carol Markovsky.

Nagrody ufundowane przez Samorząd Powiatu Pułtuskiego w kategorii szkół średnich wręczyły Wicestarosta Beata Jóźwiak oraz Pani Wanda Koniecka-Pieńkos:
I miejsce zajęła Blanka Grzyb za wykonanie pieśni „Warszawo ma” – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku,
II miejsceJulia Ślepowrońska za wykonanie utworu „Kolęda warszawska” – uczennica Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku,
III miejsceAleksandra Janas za wykonanie utworu „Cisza. Modlitwa Katyńska” – Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w  Pułtusku.

Nagrody ufundowane przez Samorząd Gminy Pułtusk w kategorii szkół podstawowych wręczył Zastępca Burmistrza Pułtuska Mateusz Miłoszewski wraz z Prezesem Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Januszem Iwińskim:
I miejsce zajęła Anna Jaworska za wykonanie pieśni „A te skrzydła połamane” – z Zespołu Szkół nr 2 z klasami integracyjnymi w Pułtusku,
II miejsce Natalia Łączkowska za wykonanie pieśni „Rozkwitały pąki białych róż” – ze Szkoły Podstawowej im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie,
III miejsce Zespół Kantylena za wykonanie utworu „Powrócisz tu” – z Zespołu Szkół nr 2 z klasami integracyjnymi w Pułtusku.

W kategorii pieśni kresowej zwycięzcami okazali się i nagrody otrzymali:
za I miejsceVanessa Gosiewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku i ex aequo Oliwia Pawlak z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku,
II miejsce Kamil Taperek z Publicznej Szkoły Podstawowa im. Księdza Kanonika Jana Sieka w Błędostowie.
Nagrodę od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” otrzymała Anna Krupińska za piosenkę „Walczyk” z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.

Nagrody specjalne wręczyła laureatom Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku Anna Majewska.
Prezes Fundacji Dobroczynności Domu Kultury Polskiej w Wilnie Krzysztof Łachmański ufundował nagrodę Kamilowi Taperkowi za wykonanie utworu „A Lwów to dla mnie zagranica” – uczniowi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Jana Sieka w Błędostowie.
Nagrodę Lucjana Pawlaka, honorowego obywatela Pułtuska, byłego Burmistrza New Britain otrzymała Michalina Chojnacka za wykonanie utworu „Miasto” – uczennica Szkoły Podstawowej w Strzegocinie.
Nagrodę dodatkową ufundowaną przez anonimowego miłośnika Konkursu Pieśni Patriotycznej otrzymała Daria Maraszek za zaśpiewanie piosenki „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” – również uczennica Szkoły Podstawowej w Strzegocinie.

Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku