Uczniowie z PSP w Płocochowie wyróżnieni w Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu odebrali nagrody w Pałacu Prezydenckim 2
Facebook
Facebook
YouTube

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie pod kierunkiem p. Marty Domańskiej – nauczycielki biologii wzięli udział w Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu, będącym jednym
z elementów kampanii edukacyjnej Ministra Zdrowia “MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE”.
W konkursie O’SzTOZ wzięło udział 921 klas z całej Polski.
Celem konkursu była promocja wiedzy o zdrowiu oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży  świadomych, opartych na rzetelnej wiedzy postaw wobec chorób cywilizacyjnych, zwłaszcza chorób onkologicznych. Konkurs adresowany był do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.
Klasa VI z PSP im. bł Jana Pawła II w Płocochowie zdobyła wyróżnienie na poziomie klas V-VI.
Uroczysta gala wręczania nagród odbyła się 18 kwietnia 2023r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wzięli w niej udział reprezentanci z klasy VI: Maja Borecka, Piotr Klejment i Fabian Olender wraz
z opiekunem p. Martą Domańską. Otrzymali nagrodę z rąk Szefa Kancelarii Prezydenta RP Grażyny Ignaczak -Bandych, Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.
Po uroczystym wręczeniu nagród uczniowie wzięli udział w zwiedzaniu Pałacu Prezydenckiego oraz warsztatach kulinarnych, podczas których mieli możliwość spotkania się z Małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą.
Sukces uczniów to efekt pracy szkoły w zakresie wartości prozdrowotnych.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. . Jana Pawła II w Płocochowie