Facebook
Facebook
YouTube
RSS

26 czerwca w Pułtuskim Ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie czterech umów z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego na dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińcu otrzymała  380 tys. zł dofinansowania na zakup nowego samochodu, natomiast jednostki OSP w Głodowie, Grabowcu oraz Trzcińcu, otrzymały łącznie  45 tysięcy zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup sprzętu i wyposażenia służącego aktywowaniu i doposażaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W uroczystym podpisaniu umów udział wzięli: poseł na sejm i Przewodniczący Sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, Zastępca Prezesa  WFOŚiGW Kamila Mokrzycka, Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk, Radny Rady Miejskiej w Pułtusku Franciszek Piórek oraz beneficjenci.

Dzięki zakupionym pojazdom strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej reagować w zakresie zagrożenia środowiska oraz dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Wydział Edukacji i Promocji