Wizyta przedstawicieli Gminy Pułtusk w mieście partnerskim Ganderkesee 13
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

W dniach 30 czerwca – 4 lipca 2022 r. przedstawiciele Gminy Pułtusk – Burmistrz Wojciech Gregorczyk, Zastępca Burmistrza Mateusz Miłoszewski, Radni Rady Miejskiej Andrzej Mitkowski i Stanisław Zaremba, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marcin Nożykowski oraz Członek Zarządu Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Damian Szewczyk – złożyli wizytę w mieście partnerskim Ganderkesee w Niemczech.

Wizyta była okazją do omówienia planów w zakresie współpracy naszych samorządów, ale również do przekazania na ręce Burmistrza Ganderkesee Ralfa Wessela podziękowania dla wszystkich darczyńców za wsparcie finansowe, które Gmina Pułtusk otrzymała na organizację pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Delegacja Gminy Pułtusk miała okazję do poznania miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, zasad administrowania tymi obiektami oraz zadań z zakresu kultury fizycznej i rekreacji realizowanych przez Gminę Ganderkesee. Odwiedzono również instytucje kultury – Bibliotekę Społeczną oraz nowe Centrum Informacji i Dokumentacji, w którym jest prezentowane historyczne przetwarzanie propagandy nazistowskiej III Rzeszy.  Rozmawiano również na tematy z zakresu gospodarki komunalnej (w tym gospodarki odpadami) oraz zapoznano się z lokalnymi doświadczeniami w ramach najlepszych praktyk dotyczących ochrony środowiska.  Przedstawiciele Gminy Pułtusk wspólnie z władzami i mieszkańcami Ganderkesee wzięli udział we wspaniałym, miejskim wydarzeniu – Paradzie Karnawałowej ’2022.

Dziękujemy za zaproszenie i okazaną gościnność. Do zobaczenia w Pułtusku ! / Vielen Dank für Ihre Einladung und die Gastfreundschaft. Wir sehen uns in Pultusk !

Foto – źródło Gmina Ganderkesee

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku