Wianki 2022 209
Facebook
Facebook
YouTube

23 czerwca br. w Amfiteatrze Domu Polonii w Pułtusku odbyły się tradycyjne “Wianki” czyli Pułtuska Noc Świętojańska. Zgodnie z chrześcijańską tradycją ks. Piotr Pieczewski z parafii Św. Mateusza w Pułtusku pobłogosławił wodę. Zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta oraz przybyli goście mogli podziwiać paradę łodzi na Narwi której towarzyszył śpiew i tradycyjne puszczanie wianków na wodzie.

Tegoroczne Wianki, na które zaprosili Burmistrz Miasta Pułtusk, Hotel Zamek Dom Polonii w Pułtusku oraz Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku obfitowały w wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas tej imprezy publiczność zgromadzona w Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona miała okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz Artystycznego Zespołu Estradowego z MCKiS w Pułtusku. Został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wianek. W porcie zamkowym na wszystkich chętnych czekały bezpłatne rejsy gondolami.

Ze śpiewem na ustach, w korowodzie prowadzonym przez Artystyczny Zespół Estradowy z MCKiS w Pułtusku, uczestnicy przeszli na nabrzeże Narwi, gdzie odbyło się błogosławieństwo wody, po którym mogliśmy zobaczyć paradę łodzi. Wianki przygotowane przez uczestników konkursu oraz te indywidualne, zgodnie z tradycją puszczono na Narwi z pływających łodzi. Do godzin wieczornych tłumnie zgromadzona publiczność w Amfiteatrze Domu Polonii bawiła się na koncercie zespołów Martess oraz Extrazy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było otwarcie zmodernizowanej fontanny na pułtuskim rynku. Obył się premierowy pokaz “Woda – Światło – Dźwięk” wzbogacony o widowisko przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tradycyjnej Nocy Świętojańskiej w Pułtusku.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku