Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Rowerowa samoobsługowa stacja serwisowa, zlokalizowana na Popławach w pobliżu sklepu PSS Społem przy ulicy Tartacznej, zaledwie rok posłużyła bez zakłóceń pasjonatom podróżowania bezsilnikowymi jednośladami, korzystającym z dobrodziejstwa niedawno powstałych ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Słowackiego, Gajkowicza, Bartodziejskiej, Granicznej i Sarbiewskiego. Ktoś jednak w sylwestrowe popołudnie na tyle chwacko mocował się z tym urządzeniem, że niestety nawet najlepiej wykonane zakotwiczenie stacji tego by nie wytrzymało. Ktoś, kto najprawdopodobniej chciał w ten sposób zaimponować „damie swojego serca”. Oko kamery odkryło dzisiaj lejtmotyw zdarzenia. Po pierwsze więc apel do „wyczynowca”: zgłoś się przyjacielu dobrowolnie, by naprawić szkodę, zanim zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności. Tak będzie najlepiej!
Niedawno zastanawialiśmy się na stronach internetowej i facebookowej Urzędu Miasta, czy wandale nas pokonają? Co jakiś czas „fundują” przecież miastu kolejną demolkę. To przykre!
Apelujemy więc po raz kolejny o przeciwdziałanie aktom wandalizmu w naszym mieście!
Władze Gminy Pułtusk robią wszystko, aby każdemu z nas, mieszkańców, żyło się w nim coraz lepiej, milej i wygodniej. Szanujmy wspólne dobro, troskę i wysiłek samorządowców oraz gminne pieniądze! Nie pozwólmy nikomu niszczyć tego, co zostało urządzone z myślą nie tylko o nas, ale też o naszych bliskich i przyjaciołach. Także o turystach odwiedzających i podziwiających nasz nadnarwiański gród i odkrywających jego dobre strony.
Jeżeli widzimy, że ktoś dopuszcza się jakiegokolwiek aktu chuligaństwa, to pamiętajmy, że mamy prawny obowiązek niezwłocznego interweniowania i powiadomienia o tym Policji lub Straży Miejskiej. Każda szybka reakcja zwiększa szanse na zminimalizowanie ryzyka dalszych zniszczeń.
Mimo kolejnych apeli w Pułtusku nadal są osoby, które, nie bacząc na koszty i krzywdę wyrządzaną całej społeczności, dopuszczają się bezsensownych aktów wandalizmu. Warto pamiętać, że wiążą się z tym zawsze kosztowne naprawy, że marnotrawione są wspólnotowe pieniądze. Trzeba też pamiętać, że milczenie w takich sprawach oznacza przyzwolenie na bezprawie i akceptację zła.

Straż Miejska w Pułtusku,
Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku