Uroczystość obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu Miejskim Nr 5 9
Facebook
Facebook
YouTube

24 listopada w Przedszkolu Miejskim Nr 5 w Pułtusku dominowały dwie barwy – biała i czerwona. W tym dniu odbyła się tam uroczystość z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa „Pszczółki” zaprosiła na tę okoliczność całą społeczność przedszkola, rodziców, młodszych kolegów ze żłobka z wychowawcami i panią Dyrektor Katarzyną Kalińską-Lange. Swoją obecnością zaszczycili przedszkolaków również: pani Maria Wodzyńska Kierownik Samodzielnego Referatu Edukacji Urzędu Miejskiego w Pułtusku, pani Maria Korbal Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Pułtusku, pani Joanna Sobocińska Kierownik Biblioteki Pedagogicznej Filii w Pułtusku, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty oraz młodzież z I LO CN-B im. 13 Pułku Piechoty.

Wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 5 pani Katarzyna Przewłocka. Przedszkolaki zaprezentowały patriotyczny program artystyczny, a Oliwia Fijałkowska z kl. III I LO CN-B zaśpiewała dwie piękne pieśni patriotyczne – „Przybyli ułani pod okienko” i „Pierwsza Brygada”. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor nawiązała do aktualnej daty, która kojarzy się z tragicznymi wydarzeniami u naszych wschodnich sąsiadów. Oto bowiem 24 lutego 2022 r., równo 9 miesięcy wcześniej, Rosja napadła na Ukrainę, której obywatele mężnie bronią swojej Ojczyzny. Wolontariuszka Anastazja i dzieci pochodzące z Ukrainy, uczęszczające do przedszkola, odśpiewały również hymn swojego kraju.

To wzruszające wydarzenie uświetnił tort, który osobiście wykonała dla dzieci, gości i rodziców pani Emilia Gołębiewska. Oczywiście tort był ozdobiony polskimi barwami narodowymi.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku