Facebook
Facebook
YouTube

W minioną sobotę (25 września 2021 r.) w ramach obchodów 100-lecia Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Nadnarwianka Pułtusk spotkali się na murawie byli zawodnicy Nadnarwianki wraz z sympatykami, kibicami, działaczami i sponsorami. Cel był jeden: rozegrać mecz towarzyski, który jak się okazało przywołał wiele ciepłych wspomnień wśród graczy.

Podczas historycznego meczu nie mogło zabraknąć jednego z najstarszych zawodników Nadnarwianki, który do dziś z pasją kibicuje drużynie. Pan Tadeusz Trukawka były zawodnik Nadnarwianki ma dzisiaj 84 lata. Grał w Nadnarwiance w latach 50-tych i 60-tych. Prowadzący spotkanie Józef Gryc przybliżył kibicom zgromadzonym na stadionie sylwetki jeszcze dwóch byłych zawodników Nadnarwianki grających w tamtych latach, Panów: Tadeusza Miachalaka oraz Waldemara Rachubę. Pomimo, iż nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu, ze stadionu popłynęły do zawodników ciepłe życzenia i pozdrowienia.

Mecz towarzyski rozpoczęto wyjątkowo. Pierwsze podanie należało do najstarszego z obecnych tego dnia na stadionie zawodnika – Pana Tadeusza Trukawki. Zawodnicy jednak mimo, iż spotkanie miało charter towarzyski, nie szczędzili kibicom emocji sportowych godnych meczu ligowego.

Niektórzy zawodnicy po latach znów spotkali się na boisku a to przywołało wiele wspomnień. Mecz stał się okazją nie tylko do wspólnej gry ale również do opowieści o historycznych już chwilach z życia klubu. Wspominano ciepło i z sentymentem zawodników i działaczy klubu, których nie ma już wśród nas.

Na zakończenie wszyscy zgromadzili się na murawie, aby wykonać pamiątkową fotografię.

Wydział Edukacji i Promocji