Akt wandalizmu - zniszczenie słupa ogłoszeniowego 1
Facebook
Facebook
YouTube

Dużo “pary” musiał mieć osobnik, który zniszczył słup ogłoszeniowy znajdujący się na rogu ul. Świętojańskiej i ul. ks. Piotra Skargi. Oczekujemy, że ma równie dużo cywilnej odwagi oraz poczucia odpowiedzialności za swój czyn i sam zgłosi się do Straży Miejskiej w Pułtusku, aby szkody naprawić. Przypominamy, że nie ma i nie będzie akceptacji dla bezmyślnych aktów wandalizmów ani też dla braku poszanowania dóbr będących własnością wszystkich mieszkańców.

Zaledwie półtora roku temu na ul. Świętojańskiej pojawiły się nowoczesne, efektowne i wielofunkcyjne słupy ogłoszeniowe. Okazjonalnie pełniły również funkcję pięknych witryn z klimatyczną dekoracją świąteczną. Wielu przypadły one do gustu i budziły zachwyt nie tylko lokalnej społeczności. Wielokrotnie bowiem inne samorządy kierowały do naszego urzędu zapytania o wykonawcę słupów, których forma pozwala na stosowanie ich również jako ulicznych ekspozycji. Niestety, pomimo licznych apeli o szanowanie wspólnego mienia, dochodzi znów do karygodnego aktu wandalizmu. Została zbita jedna z witryn słupa ogłoszeniowego. Sprawca nie zrobił tego przypadkowo gdyż poliwęglanowe elementy słupa są dość wytrzymałe. Ktoś musiał się natrudzić, aby szybę uszkodzić.

Ktoś dopuścił się aktu wandalizmu, którego skutki będą kosztowały Gminę Pułtusk a tak naprawdę wszystkich jej mieszkańców, 1500 zł. Na tyle wyceniono bowiem koszty naprawy uszkodzonego elementu. Za taką kwotę w mieście mogłyby pojawić się dwie donice z pergolą lub kilka nowych koszy na śnieci albo kilkanaście pięknych pelargonii bądź akacji syberyjskich…

Sprawa uszkodzenia mienia publicznego została zgłoszona na Policję. Zwracamy się również z prośbą do osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy lub sprawców tego niszczycielskiego “wyczynu”, o przekazanie informacji do Straży Miejskiej w Pułtusku lub Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Przypominamy również, że milczenie w sytuacji, gdy jesteśmy w posiadaniu informacji mogących pomóc w ustaleniu sprawcy, oznacza akceptację przejawów wandalizmu.

Dbajmy wspólnie o nasze miasto – to nasz dom!

Wydział Promocji, Kultury i Sportu