Informacja Stowarzyszenia Interwencji Prawnej 1
Facebook
Facebook
YouTube

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (https://interwencjaprawna.pl/)
Porady prawne – możliwy kontakt po ukraińsku, rosyjsku, polsku.
Informacja prawna udzielana online: porada@interwencjaprawna.pl
Możliwość umówienia się na konsultację z prawnikiem: porada@interwencjaprawna.pl lub telefonicznie: +48 880 145 372 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 16).
Udzielamy także porad prawnych w miejscach zbiorowego zakwaterowania uchodźców lub w danej miejscowości (w obrębie województwa mazowieckiego) we współpracy z działającą lokalnie organizacją lub instytucją. W celu umówienia takiej wizyty należy wysłać wiadomość na adres: a.gutowska@interwencjaprawna.pl  (z dopiskiem w tytule wiadomości: mobilna pomoc prawna).
SIP uruchamia dedykowany  Portal prawny dla uciekających z Ukrainy: ukraina.interwencjaprawna.pl, dostępny w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.
Portal docelowo ma służyć osobom pomagającym uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy – być bazą wiedzy z najnowszymi informacjami o prawie oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane przez uchodźców i NGO pytania. 
Dyżury prawne dla organizacji organizowane będą przez  7 dni w tygodniu w godzinach 9 – 21. Pytania przyjmowane będą przez dedykowany formularz dostępny na portalu, a odpowiedzi na zadane pytania SIP starać się będzie udzielać niezwłocznie.
SIP prowadzić będzie także bezpłatne szkolenia prawne dla osób pomagających.  Organizowane będą szkolenia prawne z zakresu prawa migracyjnego i azylowego, w szczególności z legalizacji pobytu, udzielania ochrony międzynarodowej, praw dzieci – migrantów, wykonywania legalnej pracy w Polsce oraz dyskryminacji. 
Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane będą 24 godziny na dobę poprzez dedykowany formularz dostępny na portalu.