Spotkanie z Joanną Jax 1
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

W poniedziałek, 9 maja w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela odbyło się spotkanie autorskie z popularną pisarką Joanną Jax, autorką wielu poczytnych bestsellerów. Równocześnie było ono inauguracją akcji „Tydzień Bibliotek 2022”.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek wpisuje się w obchody 75-lecia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela. W ramach XIX już edycji, przebiegającej pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” przygotowano ciekawą ofertę dla wszystkich, niezależnie od wieku. Jedną z propozycji dla czytelników było spotkanie autorskie z Joanną Jax.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – olsztynianka, autorka wielu bestsellerowych powieści jak np.: „Saga von Becków”, „Zemsta i przebaczenie”, „Prawda zapisana w popiołach”, „Córka fałszerza”, „Duchy minionych lat”. Jej powieści fascynują połączeniem historii, romansu i dramatu.

Joanna Jax jest również wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie. Ma szerokie zainteresowania: zajmuje się copywritingiem, maluje na szkle, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką.

Spotkanie z autorką w pułtuskiej bibliotece zgromadziło licznych fanów jej literatury. Pisarka opowiadała o sobie i swojej twórczej drodze oraz odpowiadała na niekończące się pytania zaciekawionych czytelników.

Inspiracją do pracy twórczej nad powieściami stają się dla pisarki książki historyczne, które, jak przyznała podczas spotkania, pochłaniają ją w pełni. Zgłębia fakty historyczne, analizując najdrobniejsze szczegóły, nie zauważając przy tym upływu czasu i tracąc kontakt z rzeczywistością.

Pani Joanna sama projektuje okładki do swoich książek. Na końcu swoich powieści zawsze pozastawia otwarte pytanie  – „co dalej?” To przyciąga wielu czytelników.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku