Rywalizacja o „Tort Owsiakowy” 1
Facebook
Facebook
YouTube

29 stycznia w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Klaudyny Potockiej odbył się, z pewnością można powiedzieć, że już tradycyjny halowy turniej piłki nożnej OPEN o „Tort Owsiakowy” w tym roku z okazji XXXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jeszcze przed południem uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk. Uczestnicy zawodów jak co roku wrzucili swoje datki do Orkiestrowej puszki, po czym wzięli udział w losowaniu kolejności rozgrywek i ruszyli do boju. Walka o palmę pierwszeństwa trwała od pierwszych do ostatnich sekund i było co podziwiać! W tegorocznych zmaganiach o „Tort Owsiakowy” – kulinarne arcydzieło Cukierni Ptyś – wzięło udział 5 drużyn: FC Skarpa, Popławianka, Młode Orły, FC Ponikiew i Obryte. Po odbyciu spotkań na zasadzie „każdy z każdym” i podsumowaniu wyników – punktacja i stosunek bramek przesądziły o palmie pierwszeństwa.

Oto rezultaty:

I miejsce – FC Ponikiew – 5 punktów przy stosunku bramek 6-5 (zdobywcy „Tortu Owsiakowego”);
II miejsce – Popławianka – 5 punktów przy stosunku bramek 5-2;
III miejsce – Obryte – 4 punkty przy stosunku bramek 3-3;
IV miejsce – Młode Orły – 4 punkty przy stosunku bramek 4-4;
V miejsce – FC Skarpa – 3 punkty przy stosunku bramek 4-5.

Organizację turnieju wziął na siebie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku, za co jego pracownikom należą się najwyższe słowa uznania.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku