zlozeniekwiatow
Facebook
Facebook
YouTube

We wtorek, 1 września na zaproszenie Starosty Pułtuskiego oraz Burmistrza Miasta Pułtusk złożono kwiaty przy pomniku mieszkańców ziemi pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej. Oprawę uroczystości zapewniło I Liceum Ogólnokształcące CNB im. 13 Pułku Piechoty. Rys historyczny przedstawiła pani Dorota Orłowska – dyrektor Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku. Uroczystość poprowadziła Marta Tyszkiewicz-Wymysłowska- podinspektor ds. kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku.

Wiązanki kwiatów złożyli Kombatanci, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz jednostek organizacyjnych gminy i powiatu pułtuskiego, przedstawiciele służb mundurowych, pułtuskich stowarzyszeń i organizacji.

Podczas uroczystości poinformowano o odnowieniu przez Gminę Pułtusk tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej, która znajduje się na murku otaczającym teren pomnika, w pobliżu przejścia dla pieszych. Na odnowionej tablicy zachowana jest jej oryginalna treść z pominięciem frazy „Polska Ludowa”, która brzmi: „ Bojownikom walki z hitlerowskim najeźdźcą, tym którzy polegli w obronie Ojczyzny- Społeczeństwo Miasta i Powiatu Pułtusk”.

Wydział Edukacji i Promocji