Podpisanie umów na busy elektyczne 2
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

Samorząd gminy Pułtusk zakupi dwa duże autobusy o napędzie elektrycznym. Będzie to możliwe dzięki umowom podpisanym w piątek, 15 lipca, z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, opiewającym na niemal 1,52 mln zł dotacji oraz 682 tys. zł pożyczki. Realizacja inwestycji odbędzie się w ramach drugiej edycji programu priorytetowego „Zielony Transport Publiczny”, a jego głównym celem jest obniżenie wykorzystania energii i paliw emisyjnych w publicznym transporcie zbiorowym i rozwój w Polsce „zielonej” mobilności.

Sygnatariuszami umów byli: Artur Michalski – Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Mateusz Miłoszewski – Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Teresa Turek – Skarbnik Miasta Pułtusk.
W uroczystym podpisaniu umów wziął również udział Wicepremier Henryk Kowalczyk, który zaznaczył, że zakupienie autobusów elektrycznych oznacza dla gminy Pułtusk poprawę jakości życia. Wyraził zadowolenie, że Pułtusk dołączył do grona beneficjentów ww. programu.
Jak zauważył Zastępca Burmistrza Mateusz Miłoszewski: Mają to być pojazdy nie tylko bezemisyjne, ale też komfortowe w użytkowaniu, ciche, niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobrze, że samorządy mogą korzystać z tego rodzaju programów, które w dużej mierze ułatwiają życie mieszkańcom.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku