Facebook
Facebook
YouTube

21 marca br. dyrekcja, pracownicy i społeczność Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku zaprosili na podsumowanie akcji charytatywnej pod hasłem: „Pomagamy Stasiowi”. Spotkanie było okazją do nagrodzenia laureatów i zwycięzców konkursu „Zrób karmnik dla ptaszka i wesprzyj Staszka”.

Cała społeczność Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Pułtusku włącza się w pomoc potrzebującym. Najmłodszy mieszkaniec naszego miasta – Staś – potrzebuje dużej sumy pieniędzy na leczenie. W związku z tym społeczność Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku brała udział w następujących akcjach z których dochód zasilił konto zbiórki na leczenie chłopca:
– challenge „Stań na głowie dla Stasia:,
– zbiórka fantów na loterię miejską,
– zorganizowaliśmy koncert pt. „Pomagamy Stasiowi”,
– przeprowadziliśmy konkurs pt. „Zrób karmnik dla ptaszka i wesprzyj Staszka”.

Na uroczyste podsumowanie akcji zaproszono m.in.: Panią Ewę Bochenek – koordynator akcji „Pomagamy Stasiowi”, wieloletnią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Płocochowie, Panią Marię Wodzyńską – kierownika Samodzielnego Referatu Edukacji Urzędu Miejskiego w Pułtusku, Panią Annę Sokalską – specjalistę Służby Leśnej ds. edukacji leśnej, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej lasu oraz Panią Monikę Kaźmierczak – przewodniczącą Rady Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 5 w Pułtusku.

Goście wraz ze społecznością przedszkola obejrzeli i wysłuchali program artystyczny pt. „Dbajmy o naszych najmniejszych przyjaciół” w wykonaniu dzieci z grupy „Pszczółki” z wychowawcami,  Panią Izabelą Strusińską i Panią Różą Makowską.

Członkinie Komisji Konkursowej akcji „Zrób karmnik dla ptaszka i wesprzyj Staszka” podsumowały przebieg konkursu w ramach którego rodzice z przedszkolakami wykonali karmniki. Zostały one przekazane na licytacje na rzecz Stasia. Do tej pory społeczność przedszkola uzbierała 1180 zł a licytacja jest w toku.

Wyniki konkursu

I miejsce: Alan Samuel

II miejsce: Pola Kucharczyk

III miejsce: Bartosz Marciniak

Wyróżnienia:

– Maja Zawadka,

– Helena Małecka,

– Aleksandra Drozdowska,

– Wiktor Włodarczyk,

– Gabrysia Korbuszewska,

– Staś Jarosik.

Dyplomy za udział w konkursie:

– Igor Glinka,

– Filip Musiński,

– Dominik Korbuszewski,

– Natan Szlaski,

– Ania Młynarczyk,

– Aleksandra Tomaszewska,

– Karol Putrzyński,

– Wojtek Lesiński,

– Nadia Sobieraj,

– Amelia Niedbała.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu,
Przedszkole Miejskie nr 5 w Pułtusku