Podpisanie umowy na dostawę dwóch elektrobusów 23
Facebook
Facebook
YouTube

27 stycznia Burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk podpisał z Prezesem Zarządu Busnex Poland Marcinem Kucharskim umowę na dostawę dwóch elektrycznych pojazdów marki Yutong Bus model E7, znanych z obsługi pasażerów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze.
Yutong Bus model E7 jest autobusem o długości 7 metrów. Na jednym ładowaniu osiąga nawet 200 kilometrów przebiegu, a dzięki rekuperatorowi podczas hamowania energia jest odzyskiwana. Pojazd łączy kompaktowe wymiary i zwrotność z funkcjonalnością. Znajduje się w nim 13 miejsc siedzących i miejsca stojące oraz przestrzeń do podróżowania osób z niepełnosprawnością. Jest wyposażony w klimatyzację i ogrzewanie elektryczne.
Gmina Pułtusk inwestuje w zeroemisyjną flotę elektrobusów, korzystając z dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie w wysokości 2,2 mln zł zostało przyznane w ramach drugiej edycji programu „Zielony Transport Publiczny”. Zakup elektrobusów to kolejny ważny krok pułtuskiego Samorządu na rzecz  zmaksymalizowania elektromobilności transportu publicznego. W 2022 roku miasto zainstalowało dwie publiczne dwupunktowe stacje ładowania aut elektrycznych, a do wykonywania stałych przewozów pasażerskich jest już wykorzystywany wcześniej zakupiony pojazd elektro-solarny. Samorząd Gminy Pułtusk stara się uczestniczyć we wszystkich działaniach mających na celu wprowadzanie rozwiązań ekologicznych, choć nie bez znaczenia jest również aspekt ekonomiczny (oszczędnościowy).
Wykonawca zobowiązał się do zrealizowania dostawy obejmującej przedmiot niniejszej umowy w terminie 220 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy.

Wydział Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska,
Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku