Facebook
Facebook
YouTube

W niedzielę 18.07.br. w Parku Osiedlowym przy ul. Sarbiewskiego odbył się Piknik pod hasłem “Zdrowo – rowerowo” z okazji zakończenia inwestycji polegającej na przebudowie ul. Sienkiewicza, ul. Sarbiewskiego i rozbudowie ul. Granicznej w mieście Pułtusk realizowanej z Funduszu Dróg Samorządowych współfinansowanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wynikiem końcowym tej inwestycji jest powstanie ścieżki rowerowej o długości 1 km 326 m, która łączy się z wykonanym wcześniej ciągiem w ul. Bartodziejskiej i Gajkowicza, co tworzy 3 km wygodną i bezpieczną trasę rowerową. Inwestycja ta sprzyja dalszej rozbudowie ścieżek rowerowych w naszym mieście. Gmina Pułtusk podjęła działania w celu połączenia nowo wybudowanych ciągów pieszo – rowerowych z drogą wojewódzką nr 618.

Powiatowy Szpital „Gajda – med” zorganizował mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. W czasie trwania pikniku ze szczepienia skorzystały 34 osoby. Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku zorganizowała dla najmłodszych miasteczko rowerowe, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił wszystkie dzieci do udziału w grach i zabawach sportowych.

W namiocie Gminy Pułtusk z możliwości spisania w Narodowym Spisie Powszechnym skorzystały 74 osoby (24 gospodarstwa domowe). Dużym zainteresowaniem cieszył się także quiz na temat koronawirusa i szczepień. Uczestnicy wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – roweru górskiego oraz pulsometrów – ufundowanych przez Fundację “Zdrowy styl życia”.

Na wszystkich uczestników pikniku czekał poczęstunek przygotowany przez organizatora.

Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego