Delegacja Gminy Pułtusk, na czele z Burmistrzem Wojciechem Gregorczykiem, uczestniczyła w wizycie w mieście partnerskim Montmorency (Francja) 9
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

W dniach 27-30 maja 2022 r. delegacja Gminy Pułtusk, na czele z Burmistrzem Wojciechem Gregorczykiem, uczestniczyła w wizycie w mieście partnerskim Montmorency (Francja). Pobyt nieprzypadkowo zbiegł się z organizowanym przez Miasto Montmorency, Polskim Weekendem i tradycyjną Polską Pielgrzymką.  Na zaproszenie Mera Maximea Thory przedstawiciele obu miast spotkali się w miejskim ratuszu, aby porozmawiać na temat planowanych wspólnych działań zarówno w bieżącym, jak i w przyszłym roku.
Podczas wizyty delegacja z Polski miała również okazję do odwiedzenia instytucji kultury Miasta Montmorency – Muzeum Jean Jacquesa Rousseau, uczestnictwa w mszy świętej poprzedzającej Polską Pielgrzymkę na miejscowy cmentarz Les Champeaux, podczas której oddano hołd Polakom zmarłym na emigracji. Istotnymi były rozmowy z organizującymi to wydarzenie przedstawicielami  Polonii  –  prof. Kazimierzem Piotrem Zaleskim Prezesem Polskiego Towarzystwa Historyczno-Literackiego we Francji, zarządzającego Biblioteką Polską w Paryżu, hrabiną Marią Rey oraz  o. Pallotynami na czele z superiorem ks. Krzysztofem Hermanowiczem. O randze tych uroczystości świadczył również udział w nich Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP w Republice Francuskiej i Księstwie Monako Jana Emeryka Rościszewskiego. Delegacja Gminy Pułtusk wysłuchała również koncertu, na który składały się dzieła polskich kompozytorów – Chopina, Wieniawskiego i Noskowskiego w wykonaniu profesorów konserwatorium w Montmorency.
Wizytę organizowali i towarzyszyli przez cały pobyt delegacji polskiej – Pierre  Guiraudet – radny miejski odpowiadający za współpracę z miastami partnerskimi, Claude Debabèche – przewodniczący oraz członkowie Komitetu Miast Partnerskich.

Zapraszamy Czytelników do obejrzenia strony internetowej Merostwa Montmorency z informacją i galerią zdjęć z wizyty pułtuskiej delegacji w naszym mieście partnerskim:

https://www.ville-montmorency.fr/ma-ville/un-week-end-aux-couleurs-de-la-pologne

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku