Odkryj Pułtusk z Ekobusem 33
Facebook
Facebook
YouTube

Akcja “Odkryj Pułtusk z eko-busem”, już w pierwszych dniach spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. W minioną sobotę o godz. 12:00 odbył się przedpremierowy przejazd trasą turystyczną z przewodnikiem zorganizowany dla przedstawicieli mediów lokalnych oraz organizatorów i współorganizatorów akcji w towarzystwie Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka.

To oferta nie tylko dla turystów, ale również mieszkańców naszego regionu – warto odkryć na nowo Pułtusk i poznać jego ciekawą historię.

O godz. 13:00 pierwsze osoby zainteresowane historią i atrakcjami przyrodniczymi Pułtuska wyruszyły w 40 minutową podróż wygodnym eko-busem, podczas której usłyszały wiele ciekawostek o 26-ciu charakterystycznych miejscach i zabytkach naszego miasta. Dla pierwszych uczestników naszej akcji przygotowaliśmy pakiety z publikacjami o dziejach naszego regionu oraz historii współczesnej miasta.

W miniony weekend chętnych na przejazdy turystyczne eko-busem nie brakowało. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

Eko-bus kursuje w każdy weekend i święta do 28 sierpnia br. Odjeżdża w godz.: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 ze specjalnie przygotowanego i oznaczonego przystanku przy fontannie na pułtuskim rynku. Bilety w cenie 5 zł od osoby do nabycia u kierowcy, tuż przed kursem. Jednorazowo bus może pomieścić 11 osób. Na kolejne wycieczki eko-busem zapaszmy już 3 maja.

Przewodnicy, dzięki którym trasa eko-busem jest wspaniałą wycieczką pełną ciekawostek o Pułtusku to: Dr hab. Radosław Lolo – Dyrektor Instytutu Badań w dyscyplinie Historia Akademii Finansów i Biznesu “Vistula”, autor i redaktor wielu publikacji naukowych z zakresu historii; Krzysztof Łukawski – wykładowca akademicki, działacz NGO, autor i redaktor prac naukowych z zakresu historii; Konrad Rejtner – pasjonat i znawca lokalnej historii, od kilku lat jako przewodnik oprowadza wycieczki po Pułtusku.

 przewodnicy jeżdżący z eko-busem

Kupując bilet u kierowcy, dostajemy ulotkę ze szczegółową trasą przejazdu oraz zaznaczonymi na mapie najważniejszymi zabytkami i miejscami atrakcyjnymi turystycznie. Piękne krajobrazy, unikatowe zabytki oraz ciekawa historia Pułtuska są na tyle bogate, że 40 minut to jedynie czas na poznanie wszystkiego w pigułce. Dlatego też w ulotce znajdziemy kilka propozycji miejsc do odwiedzenia indywidualnie oraz dane do pobrania aplikacji “Pułtusk” w której znajdziemy dodatkowe informacje o pułtuskich zabytkach i atrakcyjnych miejscach.

Wszelkie materiały promujące przejazdy trasą turystyczną zostały wzbogacone o imponującą grafikę. Jest to akwarela artysty malarza Ryszarda Gbiorczyka, który za wkład w artystyczną promocję naszego miasta w kraju i za granicą został w 2021 roku uhonorowany medalem “Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest również członkiem Związku Polskich Malarzy i Grafików. Pan Ryszard Gbiorczyk w swojej twórczości, w technikach typu malarstwo olejne i akwarele, od wielu lat obrazuje zabytki Pułtuska: Rynek, Kolegiatę, Ratusz, Zamek, kaplicę świętej Marii Magdaleny oraz Kościół św. Piotra i Pawła. Akwarela, która znajduje się m.in. na ulotkach dla turystów jest jedną z najnowszych prac malarza, obrazującą współczesny Pułtusk. Warto więc zabrać ją do domu na pamiątkę i zachować.

trasa busa do gabloty baner

Akcja “Odkryj Pułtusk z eko-busem” to nowy produkt turystyczny, który powstał z inicjatywy Gminy Pułtusk. Finansowany jest również z budżetu Gminy Pułtusk – dzięki czemu koszt biletów za przejazd jest symboliczny. Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku opracował kampanię promującą akcję, oraz wszelkie materiały informacyjne. Realizacją akcji w ramach obsługi linii przewozów turystycznych zajmuje się Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Dla grup zorganizowanych istniej możliwość rezerwacji kursu turystycznego eko-busem. Przejazdy takie będą organizowane z wyłączeniem godzin kursów dostępnych dla osób indywidualnych. Wszelkie informacje w sprawie kursów dla grup zorganizowanych: Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., tel: 515-417-412.

Trasa eko-busa dostępna pod linkiem https://pultusk.pl/odkryj-pultusk-z-eko-busem/