Facebook
Facebook
YouTube
RSS

W piątek, 27 sierpnia zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski przekazał 6 kompletów polarów wraz koszulkami i czapkami dla członków Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża “Kropla życia” w Pułtusku. Stroje odebrali: prezes Eugeniusz Orłowski oraz wiceprezes Krzysztof Sokół.

Krwiodawcy dzielą się z innymi darem, bardzo cennym. Ich działalność jest niezastąpiona, zwłaszcza gdy w grę wchodzi walka o czyjeś zdrowie i życie. Członkowie klubu działającego w Pułtusku godnie reprezentują miasto nie tylko na terenie powiatu ale swoją działalnością angażują się na terenie całego kraju. Każdy krwiodawca to szlachetny człowiek, gdyż ofiaruje bezinteresownie swoją krew. Oddają najcenniejszy lek, którego nie można wyprodukować.

Dzięki ufundowanym przez Samorząd Gminy Pułtusk kompletom ubrań odpowiednio oznakowanym, swoją misję będą realizowali promując przy tym miasto.

Wzorem lat ubiegłych, Klub HDK PCK “Kropla życia” w Pułtusku również podczas tegorocznych Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza w niedzielę, 19 września br. organizuje pobór krwi. Krew, która może uratować komuś życie, będzie można oddawać w ambulansie, który będzie stał na terenie rynku.

Wydział Edukacji i Promocji