Międzywojewódzkie Mistrzostwa Mazowsza w Taekwondo 5
Facebook
Facebook
YouTube

W sobotę, 9 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwondo ITF, zorganizowane przez Młodzieżowy Klub Sportów Walki KAN Pułtusk prowadzony przez Piotra Szwejkowskiego.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 zawodników z 11 klubów. Zmagania odbywały się w trzech konkurencjach: układów, technik specjalnych i walk. Samorząd Gminy Pułtusk podczas otwarcia zawodów reprezentowali Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku Mariusz Osica.

Pułtuscy zawodnicy zdobyli 12 medali. Młodzicy wywalczyli 18 punktów w rywalizacji sportu młodzieżowego. Dzięki juniorom MKSW KAN Pułtusk stanął na podium zajmując 2 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. To ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w maju.

inf. i zdjęcia: MKSW KAN Pułtusk